De komende lente al aan het water wonen? @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 - Badhoevedorp

  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 01 gevel 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 02 luchtfoto 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 03 woonkamer 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 04 woonkamer 01b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 05 keuken 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 06 achtergevel 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 07 tuin 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 08 souterrain 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 09 souterrain 01b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 10 souterrain 01c
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 11 slaapkamer 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 12 badkamer 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 13 slaapkamer 02a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 14 slaapkamer 03a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 15 zolder 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 16 uitzicht 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 17 straatbeeld 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 18 gevel 01c
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 19 gevel 01b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 20 woonkamer 01c
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 21 woonkamer 01d
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 22 woonkamer 01e
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 23 keuken 01b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 24 hal 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 25 toilet 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 26 tuin 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 27 tuin 01b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 28 tuin 01c
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 29 tuin 01d
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 30 tuin 01e
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 31 tuin 01f
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 32 souterrain 01c
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 33 souterrain 01d
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 34 souterrain 01e
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 35 souterrain 01f
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 36 berging souterrain 01g
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 37 overloop 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 38 slaapkamer 01b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 39 badkamer 01b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 40 badkamer 01c
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 41 slaapkamer 02b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 42 zolder 01b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 43 tuin 02a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 44 tuin 02b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 45 omgeving 01a
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 46 omgeving 01b
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 47 omgeving 01c
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 48 omgeving 01d
  • Wonen met eigen grond @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 foto 49 luchtfoto 01b

Verkocht    
Gebruiksoppervlakte wonen: 132 m²Kamers: 5Inhoud wonen: 412 m³Overige inpandige ruimte: 1 m²Externe bergruimte: 9 m²Inhoud totaal: 412 m³Gebouw gebonden buitenruimte: 27 m²Kavel: 500 m² Bouwperiode: 1947

De komende lente al aan het water wonen?

Deze half vrijstaande jaren vijftigwoning met 30 meter diepe achtertuin @Badhoevedorp Nieuwemeerdijk 245 kijkt uit over het water naar het Amsterdamse Bos.

Deze stabiele 2/1 kap op een grote kavel van 500 m² EIGEN GROND  is gelegen in een groene omgeving en aan de ringvaart vlakbij de Nieuwe meer.

Deze lichte woning op de dijk in Badhoevedorp heeft vrij uitzicht, drie lagen met ruim 132 m² woonoppervlak en een bergzolder. Daarnaast ligt het huis op een geweldige locatie aan het water van de gezellige Ringvaart tegenover het Amsterdamse Bos op nog geen 20 minuten fietsen van het Vondelpark. Aan de achterzijde heeft het een 30 meter diepe, op het zuidwesten gelegen tuin met mogelijkheden. Binnen is er onder meer een woonkamer van bijna 30 m² en een dichte keuken. In het souterrain zijn twee kamers van bijna 22 en 11 m² en heel veel bergruimte. Op de verdieping zijn drie kamers van circa 6, 10 en 13 m² en een badkamer. Voor de opslag is er nog een fijne en praktische bergzolder.

Deze woning (bouwperiode 1947) is gelegen op een kavel van 500 m² eigen grond en beschikt over circa 132 m² gebruiksoppervlak wonen en circa 412 m³ inhoud (zo goed als mogelijk opgemeten volgens de branche brede meetinstructies van de NVM waarvoor de Nen-2580 norm de basis vormt), dit is exclusief de overige inpandige ruimte, zoals de zolder van circa 1 m² en exclusief de externe bergruimte, zoals de in de tuin gelegen berging van circa 9 m² en exclusief de gebouw gebonden buitenruimte, zoals de overkapping van circa 27 m². Deze maten zijn indicatief. Voor deze woning is het energielabel D afgegeven. Bij de woning behoort GEEN steiger.

Indeling

Parterre:

Entree, tochtportaal, hal met meterkast en vaste kast, toilet met fontein en trapgang naar het souterrain en de eerste verdieping, doorzonwoonkamer van circa 29,1 m² met open haard en erker aan de achterzijde, dichte keuken.

Souterrain (hoogte circa 2.07):

Hal, ruime tuingerichte kamer van circa 21,7 m² met deur naar de tuin en een (berg)kamer van circa 10,6 m² met cv-opstelling en een deur naar de tuin. Aan de voorzijde van deze kelder is nog veel ruimte voor opslag in een berging van circa 5,8 m² en in de berging van circa 3,5 m².

1e Verdieping:

Overloop, slaapkamer voorzijde van circa 13,4 m² met dakkapel, tweede slaapkamer aan de voorzijde van circa 5,7 m² met vaste kast, de derde van circa 10 m² met dakkapel bevindt zich aan de achterzijde, badkamer voorzien van  inloopdouche, wastafel meubel en handdoekradiator.

2e Verdieping:

Bergzolder van circa 1,3 m² is bereikbaar via een vlizotrap.

Tuin:

De achtertuin is circa 30 meter diep en circa 11,5 meter breed en ligt op het zuid westen. De tuin wordt omringd door groen en onder de overkapping bij het souterrain is een fijne schaduw gelegenheid gecreëerd met een terras. De rest van de tuin is voorzien van gras en heeft een vrijstaande berging van circa 8,7 m².

De voortuin is circa 7 meter diep, is bestraat en heeft een royale groene plant.

Naast de voortuin is er gelegenheid voor twee auto’s op de bestrate oprit en een mogelijkheid om met de auto naar de achtertuin te rijden.

Ligging:

Deze 2-onder-1-kap woning ligt aan het water van de Ringvaart met vrij uitzicht. Hierdoor waan je je heerlijk buiten, maar dan wel met alle winkels, de diverse voorzieningen en de aansluitingen naar de snelwegen (A4, A5, A9 en A10) in de buurt. Schiphol is op prettige afstand en toch binnen 10 minuten bereikbaar. Amsterdam ligt aan de overkant van het water dus ook de voorzieningen van de stad zijn in de nabijheid. Het vaarwater staat in verbinding met het de Nieuwe Meer naar Amsterdam en de Westeinderplassen, maar ook een vaartocht naar de gezelligheid in het centrum van Haarlem behoort tot de mogelijkheden.

Wonen aan het water is nog deze lente mogelijk. Deze helft van dubbele dijkwoning ligt op eigen grond en heeft een geweldige, dertig meter diepe zuidwest tuin en heerlijk veel ruimte binnen. En als je een beetje handig bent kan je hem eenvoudig verfraaien, verbeteren en hem stylen zoals je het zelf wilt. Interesse? Laat je eigen NVM of MVA-makelaar via de mail een afspraak inplannen of stuur ons zelf een e-mail voor een bezichtigingsafspraak en wij benaderen je voor een datum.

Afspraken

U kunt ons mailen voor een afspraak voor een bezichtiging. Onze bezichtigingen zullen individueel zijn en strak op afspraak en voor een bepaalde tijd. Hiermee en door goed te ventileren, de nodige afstand te houden en het aantal kijkers te maximeren, proberen we de bezichtigingen zo gezond als mogelijk te laten plaatsvinden.

Bijzonderheden:

– Bouwjaar 1947

– Type 2-onder-1-kapwoning

– Gebruiksoppervlak wonen 132,4 m²

– Eigen grond

– Oplevering in overleg, kan snel

– Bouwtechnisch rapport aanwezig

– Niet–zelfbewoningsclausule van toepassing

– Bieden gaat via digitaal biedlogboek (meer info bij bijzonderheden op onze eigen site)

  • Meterkast
  • Eigen grond
  • Open haard

Onderstaand de bij ons bekende bijzonderheden van deze woning door de verkoper bij aanvang verkoop verstrekt:

Verwarming en warmwater

- De woning wordt verwarmd via een AWB CV-ketel

- Het apparaat is van omstreeks 2007

- Het warme water van deze woning komt via een combiketel

- Het apparaat is in de afgelopen jaren onderhouden middels een onderhoudscontract

Isolatie

- Voor zover bekend is de woning grotendeels voorzien van kozijnen, ramen en deuren

- Voor zover bekend is de woning grotendeels voorzien van dubbel glas

- Voor zover bekend is de woning gedeeltelijk voorzien van kap isolatie

- De woning is geïsoleerd, volgens de destijds bij de nieuwbouw geldende normen

Installaties

- Er is een originele groepenkast met 3 groepen

- In de woning is een tv aansluiting aanwezig

- In de woning zijn rookmelders aanwezig

- Het riool in de woning functioneert voor zover bekend goed;

- Er is geen informatie bekend over ander grondvochtigheid en/of optrekkend vocht anders dan
gebruikelijk op deze locatie

Vloerbedekking

- De begane grond is grotendeels voorzien van een laminaat vloer

- De verdieping(en) zijn grotendeels voorzien van een laminaat vloer en vloerbedekking

Keuken

De keuken is onder meer voorzien van:

- een kunststof werkblad

- een spoelbak

- een vaatwasmachine

- een 4 pits gaskookplaat

- een afzuigkap

Badkamer

De badkamer is onder meer voorzien van:

- een inloopdouche

- een wastafel met meubel

- een handdoekradiator

- ventilator

Overige bijzonderheden

- Er is geen mogelijkheid voor het maken van een steiger voor de deur. Her perceel berm en water is in eigendom van een andere eigenaar.

- Het voordeurslot werkt niet en dient vervangen te worden.

- De elektraleidingen in de gang dienen nagekeken te worden.

- De dakkapel aan de voorzijde is van periode 1999 en heeft een defect scharnier.

- De dakkapel aan de achterzijde is van periode 2018.

- De badkamer is van periode 2018.

- Gezien het bouwjaar wordt er uitgegaan van een fundering op palen.

- Het object is aangesloten op de (openbare) leidingen voor water, verwarming (gas, stadsverwarming en/of WKO), elektriciteit en riool.

- Het object heeft aansluiting op de infrastructuur voor dataverkeer.

- Het object heeft heden rechtmatig en onbeperkt uitgang op de openbare weg op de wijze als ter plaatse blijkt.

- Het object is uitsluitend gebruikt als woning, verkoper staat niet in voor een gebruik anders dan voormeld gebruik.

Energielabel

- De woning heeft een definitief energielabel D

- Dit label is geldig tot 20-12-2032

- Er is een energielabel volgens de 2021 norm NTA 8800 aanwezig

Asbest

- Verkoper is niet bekend dat er in de woning asbest of asbesthoudende materialen aanwezig zijn, anders dan mogelijk bij de riolering in de berging van het souterrain. Dit is overigens geen garantie dat er helemaal geen asbest of asbesthoudende materialen in de woning aanwezig kan of kunnen zijn;

- Zie ook de asbestclausule bij de verkoopvoorwaarden;

Vergunningen, verbouwingen, aan- en uitbouwen

Verkoper heeft alle bij hem aanwezige, aan hem bekende gegevens en informatie omtrent aan- en uitbouwen, verbouwingen en/of bouwvergunning ter beschikking gesteld, maar kan niet instaan voor de volledigheid en/of juistheid van deze informatie. Kopers wordt geadviseerd altijd zelf onderzoek te doen naar de volledigheid en/of juistheid van deze informatie. Indien door verkoper, dan wel door makelaar verkoper geen (bouw)tekeningen en/of vergunningen bij de overheidsinstanties zijn opgevraagd, dan wordt een koper geadviseerd dit zelf te doen. Dit om een compleet beeld te vormen over de legaliteit van eventuele bouwkundige aanpassingen en veranderingen.

Bouwtechnisch onderzoek

Door het bedrijf Perfect Keur is een bouwtechnisch onderzoek uitgevoerd. Uit het onderzoek zijn de volgende zaken naar voren gekomen:

De geraamde kosten op korte termijn zijn:

- Daken, schoorsteen                                       €      220,00

- Dakkapel, dakraam                                        €      435,00

- Goten, hemelwaterafvoeren, overstek             €   1.308,00

- Plafond, wanden en kozijnen (binnen)               €      745,00

- Kozijnen en beglazing (exterieur)                     €    2.480,00

- Keuken, toilet en badkamer                             €       140,00

- Gevels exterieur                                             €       600,00

- Elektra en brandveiligheid                               €       230,00

Totaal                                                             €    6.158,00

De geraamde Termijnkosten (0-5 jaar) zijn:

- Daken, schoorsteen                                       €   1.450,00

- Plafonds, wanden en kozijnen (binnen)             €      245,00

- Kozijnen en beglazing (exterieur)                     €      405,00

- Keuken, toilet en badkamer                             €      140,00

- Verwarming en warm water                             €    2.080,00

- Gevels exterieur                                             €      220,00

Totaal                                                             €   4.540,00

Verbeterkosten

- Kozijnen en beglazing (exterieur)                     €      160,00

- Electra en brandveiligheid                               €      580,00

Totaal                                                             €      740,00

Het rapport is op verzoek voor serieus geïnteresseerden beschikbaar.  

Tuin

Achtertuin

- De ligging van de achtertuin is zuid west

- De diepte van de achtertuin is circa 30 meter

- De breedte van de achtertuin is circa 11,70 meter

- De totale oppervlakte van deze tuin is circa 351

- In de tuin staat een berging

- Deze is circa 2,94 meter breed

- Deze is circa 2,95 meter diep

- De totale oppervlakte van deze ruimte is circa 8,7

Voortuin

- De ligging van de voortuin is noord oost

- De diepte van de voortuin is circa 7,15 meter

- De breedte van de voortuin is circa 11,70 meter

- De totale oppervlakte van deze tuin is circa 83,6

Zijtuin

- De ligging van de zijtuin is west

- De diepte van de zijtuin is circa 7,40 meter

- De breedte van de zijtuin is circa 4 meter

- De totale oppervlakte van deze tuin is circa 29,6

Gegevens over grond:

Kadastrale gegevens:

Kadastrale gemeente: Haarlemmermeer

Sectie: H Nummer: 7567

Groot: 500 m²

Eigendom

- Het object ligt op eigen grond.

Bieden via verplicht biedlogboek:

- Sinds 01 januari 2023 zijn alle makelaars verplicht om bij vrijwel alle verkopen van grondgebonden woningen en appartementen (bestaande bouw) van het biedproces een biedlogboek aan te leggen;

- Dit geldt voor alle biedprocessen (1-op-1 onderhandeling, verkoop bij inschrijving) waarbij de koper en/of verkoper particulier is;

- Onkenhout Makelaars gebruikt hiervoor het biedboek van NVM Online Bieden;

- In het biedboek staat een aantal vaste gegevens, die geautomatiseerd worden verzameld,

- De biedingen worden anoniem in het biedlog geplaatst, zodat het niet traceerbaar is wie een bieder is.

- Onder meer:

- Het bod (inclusief roerende zaken)

- Eventuele voorbehouden

- Een persoonlijke boodschap van kandidaat koper voor verkoper

- Het tijdstip ontvangst bieding (geautomatiseerd vastgelegd)

- Aan wie is gegund + koopsom

- Op deze manier kunnen bieders achteraf zien waar het uitgebrachte bod in de lijst staat. Het is echter in bijna alle gevallen zo dat de verkoper het beste bod kiest en niet verplicht is het hoogste bod te kiezen. De verkoper behoudt zich het recht van gunning voor en kan dus ook een bod kiezen wat lager is maar meer zekerheid biedt.

- Vooralsnog stellen we het biedlogboek ter inzage ter beschikking aan de direct betrokken, zoals kandidaat-kopers, dat zijn kopers die een bod hebben uitgebracht;

- Het logboek kan worden ingezien, nadat de verkoop onherroepelijk is, ofwel als alle voorbehouden zijn verlopen.

- Denk aan:

            - voorbehoud van het verkrijgen van een financiering

            - voorbehoud van bouwtechnische keuring

            - voorbehoud van het vervallen van de Wet voorkeursrecht Gemeenten

- In de praktijk zal dit dus pas na de juridische overdracht van de woning zijn;

- De NVM biedt informatie aan consumenten over het biedlogboek en biedprocessen, waar je naar kunt verwijzen. Dat maakt het gemakkelijk om vragen van potentiële kopers te beantwoorden.

https://www.nvm.nl/wonen/kopen/biedlogboek/

Hoe een bod uit te brengen:

- Nadat u de woning heeft bezichtigd maakt u ons uw interesse om te bieden via een e-mail kenbaar;

- Wij zullen u alle aanwezige, door verkoper ter beschikking gestelde relevante gegevens toezenden, of via een link ter beschikking stellen;

- Vervolgens zullen wij u middels een link uitnodigen om toegang te krijgen tot het biedlogboek;

- Daar kunt u uw voorstel met eventuele voorwaarden, voorbehouden en gewenste toelichting invullen;

- Het voorstel komt vervolgens bij ons binnen, waarna we dit met onze opdrachtgever zullen bespreken en u zo spoedig mogelijk een terugkoppeling geven;

Bijzondere en algemene bepalingen op deze verkoop van toepassing:

- Deze brochure is door ons kantoor met de nodige zorgvuldigheid samengesteld aan de hand van de beschikbare gegevens en met de door de verkoper aan ons ter hand gestelde gegevens en tekeningen. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief.

- Op deze verkoop zijn de verkoopvoorwaarden van toepassing. Deze zijn op onze website bij de woning vermeld onder het tabblad algemene informatie Ook de daar beschreven bijzondere clausules zijn van toepassing.

- Op deze verkoop is ook de disclaimer beschreven op onze website van toepassing;

- Tevens verwijzen we met betrekking tot deze verkoop naar de privacyverklaring beschreven op onze website.

Onderstaand zijn bij ons bekende jaarlijkse lasten van deze woning door de verkoper bij aanvang verkoop verstrekt:

- De onroerende zaak belasting op basis van peildatum 01-01-2021 bedraagt: € 309,47

- Het rioolrecht voor 2022 bedraagt: € 137,56 

- De waterschapslasten (watersysteemheffing eigenaren) op basis van peildatum 01-01-2021 bedraagt: € 90,74

Deze bovenstaande lasten betreffen zakelijke lasten, welke reeds door verkoper zijn voldaan en bij verkoop per overdrachtsdatum zullen worden verrekend met koper. Dit betekent dat deze door koper tot en met het einde van het jaar aan verkoper zullen worden (terug)betaald;

De onderstaande lasten zijn (niet te verrekenen) gebruikerslasten:

- De afvalstoffenheffing bedragen voor deze eigenaren voor de periode 01-01-2022 tot en met 31-12-2022: € ….,--

- De watersysteemheffing ingezeten per 01-01-2022 bedraagt: € 110,00 per woonruimte

- De zuiveringsheffing woonruimte bedraagt € 65,85 per vervuilingseenheid voor de periode 01-01-2022 tot en met 31-12-2022.

Badhoevedorp

Badhoevedorp is een dorp in de gemeente Haarlemmermeer in de Nederlandse provincie Noord-Holland met in 2019 12.650 inwoners. Het dorp wordt door de ringvaart gescheiden van het oude dorp Sloten, sinds 1921 deel van de gemeente Amsterdam. De Sloterbrug verbindt sinds 1879 beide dorpen met elkaar. Voorts zijn er de Oude Haagsebrug en de Lijnderbrug die een verbinding vormen met Amsterdam-Nieuw-West. Langs de ringvaart komt men in het noordwesten over de Akerdijk bij het dorp Lijnden, in het zuidoosten over de Nieuwemeerdijk bij de buurtschap Nieuwe Meer.

Badhoevedorp is genoemd naar de modelboerderij de Badhoeve van Jacob Paulus Amersfoordt, burgemeester van Haarlemmermeer. Deze in 1854 gebouwde boerderij was weer vernoemd naar een strandje aan het destijds Haarlemmermeer op de plek waar later het niet meer bestaande Akerbad stond in Sloten waar een badgelegenheid was. Deze boerderij trok al spoedig na de bouw de aandacht vanwege de revolutionaire landbouwmethoden. Onder andere koningin Sophia heeft de boerderij nog bezocht.

Aanvankelijk was Badhoevedorp niet veel meer dan een paar huizen om de modelboerderij “de Badhoeve” aan de ringdijk van de Haarlemmermeer, maar vanaf de jaren ’30 werd het dorp uitgebreid als tuindorp bij Amsterdam. Zo kon aan de werknemers van het nabijgelegen Schiphol huisvesting worden geboden. De nieuwe bevolking was voor de overgrote meerderheid afkomstig uit de stad. Dit, en de nabijheid van Amsterdam, zullen de oorzaak zijn dat Badhoevedorpers zich ook nu nog meer verbonden voelen met de stad dan met Haarlemmermeer. Van eind jaren dertig tot begin jaren zeventig was het dorp het grootste van de Haarlemmermeer.

In 1936 werd de naam van het dorp officieel door de Haarlemmermeerse gemeenteraad vastgesteld als Badhoevedorp. Voor die tijd stond het bekend als Badhoevebuurt.

De oorspronkelijke modelboerderij de Badhoeve werd in 1990/’91 gesloopt.

Badhoevedorp is gelegen in de gemeente Haarlemmermeer en is grenzend aan de westzijde van Amsterdam. Badhoevedorp is gelegen in de voormalige Haarlemmermeer polder, welke halverwege de negentiende eeuw definitief werd drooggelegd. Vanaf die tijd draaide de economie veelal om de agrarische sector.

Na de tweede wereldoorlog veranderde dat al vrij snel. Schiphol groeide door tot een belangrijke luchthaven en een belangrijke werkgever. Hierdoor ontstond een explosieve uitbreiding van economische activiteiten rondom Schiphol. Een groot gedeelte van de meer dan 11.000 inwoners van Badhoevedorp, werken dan ook in deze regio en wonen tevreden dicht bij, hebben er het gemak van, zonder dat de vliegtuigen over het dorp vliegen.

Wijken

Badhoevedorp omvat de volgende wijken: Bouwlust, Noordwest, Zuid-centrum, en Noordoost. Deze namen zijn niet bij de bewoners bekend. Er zijn informele wijknamen die wat gangbaarder zijn, zoals het Groene Dakendorp, alwaar de dure villa’s inderdaad groene daken hebben, en de Vogelbuurt, alwaar de straten naar bekende vliegtuigen van de KLM uit de jaren dertig vernoemd zijn (en die waren op hun beurt weer naar vogels vernoemd).

Verkeer en vervoer

Van 8 augustus 1967 tot 10 april 2017 liep de autosnelweg A9 dwars door het dorp. Na jaren plannen om deze rijksweg ten zuiden van Badhoevedorp om te leggen werd deze wijziging definitief na een besluit in de gemeenteraad van Haarlemmermeer op 20 oktober 2005. Na een in 2007 begonnen inspraakronde werd op 24 april 2012 het definitieve tracébesluit getekend door verkeersminister Schultz van Haegen. Eind 2012 deed de Raad van State uitspraak over eventueel ingesteld beroep. In het najaar van 2013 werd een start gemaakt met de bouw.

Op 17 en 19 december 2016 werd de nieuwe rijbaan in de richting Amstelveen (linkerrijbaan) in gebruik genomen. In april 2017 volgde de omlegging in de richting Haarlem (rechterrijbaan). Op 10 april 2017 reed de laatste auto de andere kant op. Aansluitend hierop voorziet het ‘Masterplan Badhoevedorp in de bouw van nieuwe woningen op de plaats van de oude snelweg.

Aan de zuidoostkant van Badhoevedorp kruisen autosnelwegen A9 en A4 bij het knooppunt Badhoevedorp. Langs Badhoevedorp loopt tevens de provinciale weg N232, lokaal beter bekend als de Schipholweg.

Langs het dorp loopt een spoorlijn maar deze heeft er geen station. Connexxion buslijnen 192 en 195 doen het dorp wel aan. Buslijn 194 van het Schipholnet en 356 van R-net hebben langs de rand van het dorp een halte.

Industrie en nijverheid

Badhoevedorp kent twee grote industrieterreinen, waar vooral bedrijven gevestigd zijn en geen fabrieken: de Jan van Gentstraat en het industrieterrein aan de Schipholweg. Het winkelcentrum van Badhoevedorp bevindt zich aan de Sloterweg en het Lorentzplein.

Scholen

Badhoevedorp heeft tegenwoordig enkel basisscholen, te weten de:

  • Burgemeester Amersfoordtschool (openbaar),
  • G.Th. Rietveldschool (Daltononderwijs),
  • Dr. Plesmanschool (rooms-katholiek), vroeger de Sint Jozefschool geheten.
  • Oranje-Nassauschool (protestants-christelijk).

In het dorp was ook bloeiend voortgezet onderwijs, met het openbare Haarlemmermeer Lyceum en de christelijke Oranje Nassau School. De eerste vestiging van het lyceum was in Badhoevedorp, met docenten als Henriëtte Boas en leerlingen als Bas Heijne. Later kwam er er een tweede vestiging in Hoofddorp, nadat deze door de gemeente tot hoofdvestiging was verklaard werd het lyceum in Badhoevedorp in 1985, ondanks het hoge leerlingenaantal, gesloten. Voor het vervolgonderwijs zijn de scholieren uit het dorp sindsdien aangewezen op Amsterdam, Haarlem, Hoofddorp of Amstelveen.

 

Kerken

Badhoevedorp heeft twee kerken: de rooms-katholieke HH. Engelbewaarderskerk en de Pelgrimskerk behorend aan de gemeente Badhoevedorp/Lijnden van de Protestantse Kerk in Nederland. De Pelgrimskerk is de voormalige Gereformeerde Kerk. De hervormde Immanuelkerk heeft begin 21e eeuw moeten wijken voor appartementen.

Sport

In Badhoevedorp zijn verschillende sportverenigingen actief. Dit zijn:

R.K.S.V. Pancratius (voetbal)

SC Badhoevedorp (voetbal, honkbal, softbal)

Kombij Sport (volleybal, atletiek, tafeltennis)

TV Badhoevedorp (tennis)

KV Badhoevedorp (korfbal)

ZV de Waterwolf (zwemsport, waterpolo, duiken)

BC Badhoevedorp (badminton)

Kringroep den Aemstelle (hondensport)

Badhoevese Bridgeclub (kaarten)

Net over de brug van Badhoevedorp in Amsterdam-Sloten is hockeyclub Xenios

Scoutinggroepen

Buiten de sportverenigingen telt Badhoevedorp ook twee scoutinggroepen, te weten:

Leeghwatergroep (waterscouting)

Lady Baden Powell (landscouting voor meisjes)

Conclusie

Deze charmante woning ligt op goede afstand van het centrum, waar diverse leuke winkels van hoge kwaliteit en met nog echte service en kennis zich bevinden. Het dorp heeft drie supermarkten en twee banken en een openbare bibliotheek. Er zijn goede gerenommeerde scholen, diverse sport- en recreatievoorzieningen, ouderenvoorzieningen, speelvoorzieningen en veel groen.

Kortom een prettige leefomgeving dicht bij het centrum van Amsterdam, Haarlem of Hoofddorp, nabij het Amsterdamse bos en aan het water van de ringvaart en de Nieuwe Meer.

Badhoevedorp heerlijk om te wonen.                        

Bron: Wikipedia

Locatie